ARTYŚCI DLA MEDYKÓW. Z GDAŃSKA DO OLSZTYNA

wpis w: Aktualności | 0

<<Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw,
czasem aż wstyd przyznać się.
(…) Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
>> Czesław Niemen

Rok 2020 – Rok św. Jana Pawła II zapisze się w historii niewątpliwie jako rok pełen niespodzianek. Jeszcze w lutym nikt się nie spodziewał ogólnoludzkiej pandemii, która rozprzestrzeniając się szybko ogarnie cały świat, każdego człowieka, każdą dziedzinę życia. Dotknęła również NZOZ Zakład Ortopedyczno-Rehabilitacyjny im. Jana Pawła II prowadzący rehabilitację nie tylko swoich członków, służący każdemu kto potrzebuje pomocy. W dobie pandemii po 2 miesięcznej przerwie, nie wiedzieliśmy jak zacząć, jak sprostać wymaganiom stawianym przez różnego rodzaju instytucje, gdzie szukać pomocy. Na nasz apel zamieszczony w mediach społecznościowych niemal natychmiast, odpowiedzieli plastycy – studenci i absolwenci z Gdańska, którzy na co dzień malując obrazy, rzeźbiąc, na czas pandemii koronawirusa od początku pandemii uczestniczą w projekcie “ARTYŚCI DLA MEDYKÓW” robiąc przyłbice lekarskie tak teraz bardzo potrzebne. Przekazali je również fizjoterapeutom z NZOZu Zakładu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego. Dzięki będą mogli bezpiecznie prowadzić rehabilitację zgłaszających się pacjentów.

Zarząd  Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc „LOS” w Olsztynie koło Częstochowy, fizjoterapeuci oraz pacjenci serdecznie dziękują Panu Jerzemu Bohdanowi Szymczyk Rokosz oraz całej ekipie w osobach: Daniel Sobański, Honorata Martin, Mariusz Waras, Michał Szlaga, Natalia Melka, Tonia Ugwu zaangażowanej w akcję „Artyści dla Medyków” za nieodpłatne przekazanie przyłbic  lekarskich do NZOZu Zakładu Ortopedyczno -Rehabilitacyjnego im. Jana Pawła II prowadzonego od 18 lat przez Stowarzyszenie „LOS” w Olsztynie koło Częstochowy.

Dzięki takim inicjatywom przywracacie Państwo wiarę w to, że są jeszcze w tym zabieganym świecie ogarniętym pandemią koronawirusa , ludzie którzy mają otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka.