DO 1 CZERWCA 1 % NA ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

wpis w: Aktualności | 0

Przepisy wprowadzone w Tarczy antykryzysowej przewidują rozwiązania dotyczące przekazywania 1% OPP. W tym roku możemy przekazać 1% podatku składając zeznanie roczne lub PIT-OP do 1 czerwca (31 maja to niedziela), a w przypadku korekty do 30 czerwca. Zeznanie lub PIT-OP można złożyć przez e-PIT, ale również papierowo lub przez e-Deklaracje. Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała 1% podatku.

„Zachęcam wszystkich do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. To bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w deklaracji lub złożyć krótki dokument (PIT-OP) i pieniądze trafią do organizacji, której chcemy pomóc” – wskazuje minister finansów Tadeusz Kościński.

Twój 1 % ma dla nas ogromne znaczenie. Podatniku, jeśli jeszcze się nie rozliczyłeś, przekaż 1 % na naszą organizację KRS 0000089573. Twój 1 % pomoże choć w części “powrót do normalności”, byśmy mogli dalej realizować zamierzone cele statutowe. Jeśli już przekazałeś swój 1 %, możesz w ciągu roku przekazywać darowizny.